Kırıkhan Devlet Hastanesi

HATAY İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
Kırıkhan Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 07/08/2017

indir.jpg

Evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesi için Sağlık Bakanlığımızca başlatılması istenen EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ hastanemiz bünyesinde kurulmuştur.

EVDE BAKIM NEDİR?

Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır.

Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmus hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, 
uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

AMAÇ:

- Tedavinin takibi
- Tahliller
- Heyet raporlarının yenilenmesi
- Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması
- Sosyal ve psikolojik destek verilmesi

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Evde Bakım Hizmetleri'nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin Alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Sağlık Hizmetleri'nden yararlanamamaktadır.

NASIL BASVURABİLİRİM?

Hastanemiz (326)344 9703 numaralı telefonunu  direk arayarak yada aşağıdaki linkte bulunan başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Kırıkhan Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Ilk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık  Hizmetleri'ne kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Sağlık Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetleri'nden yararlanıp yararlanamayacagına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. Ihtiyacı olan hastalarımıza psikolog ve diyetisyen desteğı sağlanmaktadır.

Kırıkhan Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri İrtibat Telefonu: 0 326 344 96 96 Dahili:1235

Acil durumlarda lütfen 112 Acil Servis'e basvurunuz!
Basvuru Formu basvurufrm.jpg KDH-FR-30.doc için tıklayınız!....