Kırıkhan Devlet Hastanesi Ana Bina

20160923_133635.jpg


Adres ve Telefon Bilgileri

Adres:Mimarsinan Mah. İsmail Turan Bulv. No:40 Hatay / Kırıkhan 31440 Türkiye
Telefon:+90 326 34410 54  +90 326 344 38 39 +90 326 344 96 96
Fax :+90 326 344 97 00
 E-Posta hataydsh7.web@saglik.gov.tr

Harita Konum Bilgileri


Sunulan Hizmetler

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Hizmetleri

Hasta ve yakınlarına nezaket kuralları içerisinde yardımcı olmak, bilgilendirmek, yönlendirmek ve gerekli hallerde refakat etmek,
Hekim tercihi belirtmeyen hastaları, şikayetlerine uygun uzmanlık dalındaki en az hasta sayısı olan hekime yönlendirmek.

Acil Serviste Sunulan Hizmetler

Hastanemizin C Blokta bulunan acil servisimizde, 7 gün 24 saat kesintisiz acil muayene ve tedavi işlemleri sunulmaktadır.
Acil servise başvuran tüm hastaların şikâyetleri, belirtilerin şiddeti ve tıbbi durumlarının aciliyeti göz önüne alınarak, muayene öncelikleri belirlenir ( triaj )
 Muayene alanları, resüsitasyon odası, müşahede odası , müdahale odası, tedavi alanı, hasta bekleme alanı, triaj, primer tedavi birimi, görüntüleme ünitesi bulunmakta olup ambulans hasta girişi ve ayaktan hasta girişi ayrı olarak düzenlenmiştir.

Güvenlik Hizmeti

Güvenlik HizmetiHastanemizde 24 saat güvenlik hizmeti verilmektedir. Kamera sistemiyle tüm giriş ve çıkışlar kayıt altına alınmaktadır.

Yaşlı ve Engellilere Yönelik Hizmetlerimiz

Hastanemizde engellilere yönelik düzenlemeler mevcuttur.
Hasta Kabul Birimimizde engellilere yönelik kayıt bölümü mevcuttur.
Yaşlı ve engelli hastalarımız hastanemize başvurması halinde karşılama ve yönlendirme personelimiz hastaya, hastaneye girişinden çıkışına kadar tüm işlemlerinde refakat eder.
Hastanemizde hasta odaları tuvalet ve banyolar engelli hastalarımıza göre düzenlenmiştir.
Ayrıca Engelli polikliniğimiz bulunmaktadır.
Engellilere yönelik otoparkımız mevcuttur.

Evde Sağlık Hizmetleri

Çeşitli hastalıklara bağlı olarak evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan yatağa bağımlı bireylere evinde ve aile ortamında sağlık  hizmeti vermek amacıyla 01.02.2010 tarih ve 3895 sayılı Sağlık Bakanlığınca sunulan Evde Sağlık Hizmetleri Uygulama Usul ve Esasları hakkındaki Yönerge gereği 24.08.2010 tarih ve 36983 sayılı Bakanlık onayı ile Evde Sağlık Hizmetleri Birimimiz kurulmuştur.

Bir doktor, iki hemşire, bir sağlık memuru, iki evde sağlık teknikeri ve bir şoförden oluşan birimimiz Kırıkhan Devlet hastanesi bünyesinde randevu sistemi ile mesai saatleri dahilinde şu hizmetleri sunmaktadır:

- Evde Sağlık Hizmetine ihtiyacı olan hastaların hayatlarını kolaylaştırarak, hastalığın ve hastane şartlarının yarattığı olumsuz etkiyi en aza indirmek.
- Hasta tedavisinin takibini yapmak
- Sosyal ve psikolojik destek sağlamak

06 Temmuz 2022